Korzyści dla właściciela

Zapewniamy przejrzyste, najwyższej jakości, kompleksowe zarządzanie nieruchomościami.

  • Wynajem nieruchomości na podstawie umowy najmu okazjonalnego

  • Sprzątanie, remonty, aranżacja wnętrz

  • Administracja i rozliczanie płatności do gestorów mediów

Oferujemy zindywidualizowaną obsługę na każdym etapie procesu wynajmu. Staramy się utrzymać niski wskaźnik pustostanów. Dodatkowo poprzez systemowe podejście do najmu zmniejszamy ryzyko nierzetelnych najemców i możliwych komplikacji finansowych i prawnych.

Oferujemy

Rozliczenia z najemcą

Przekazanie mieszkania do zarządzania to nie tylko brak kontaktów z najemcą. To również zdjęcie z siebie odpowiedzialności za rozliczanie kosztów mieszkania i zużycia mediów. Kontrola liczników, aktualizacja zaliczek i rozliczenia zużycia mediów to część działań w ramach usługi Home Management. Będąc w stałym kontakcie z najemcami zachęcamy ich do działań proekologicznych – oszczędzania wody, redukcji zużycia prądu. Prezentacja kosztów mediów dla najemcy daje same pozytywne efekty – mniejsze zużycie wody, niższe zyżycie sprzętów przez co urządzenia mieszkania starczają na dłużej i środowisko naturalne jest mniej obciążone. Wszystko to dzięki przejrzystym zasadom rozliczania, o które właściciel mieszkania nie musi się martwić.

Po zakończeniu umowy najmu warto jest prawidłowo rozliczyć kaucję. Dlatego przyjęte standardy w Home Management pozwalają na efektywne rozliczenia z najemcą. Mniej niż 1% kosztów w grupie nie zostało opłacone w ramach usługi Home Management. To potwierdza, że skuteczne zarządzanie oparte jest na prawidłowo przygotowanych dokumentach i procesie najmu. Dodatkowo w przypadku konieczności prac i usprawnień w mieszkaniu, zespół Home Management zajmie się wszystkim bez konieczności angażowania właściciela. To duża pomoc i wsparcie, które przyśpiesza proces zmiany najemców. Dodatkowo takie usługi jak remont, poprawki czy Home Staging są dostępne w ramach usługi bez konieczności poszukiwania specjalistów na rynku.

Bieżące utrzymanie mieszkania

Przy ciągle zmieniających się kosztach utrzymania mieszkania niezmiernie istotne jest prawidłowe zużycie mediów. Dlatego też od początku najmu stawiamy na prawidłowe przygotowanie wszystkich dokumentów oraz rzetelne raportowanie zużycia mediów. Nasz zespół pomaga najemcom w ograniczaniu kosztów najmu poprzez bieżące monitorowanie zużycia mediów, odpowiednie ich rozliczanie i pełne rozliczenie zaliczek na koniec okresu najmu. W ten sposób najemcy w pełni świadomi są swoich kosztów, dążą do ich ograniczenia a właściciel mieszkań mogą cieszyć się z mniejszej amortyzacji ich mieszkań.

Staramy się pomagać przy każdym zdarzeniu w lokalu. Dlatego nasz zespół jest do dyspozycji w każdej chwili. Serwis urządzeń, drobne naprawy, pomoc w awariach to kluczowy element prawidłowego dbania o mieszkanie. Przekazując mieszkanie do Home Management właściciel zdejmuje z siebie obowiązki dbania o stan techniczny, najemca uzyskuje pomoc w każdym zdarzeniu a sposób realizacji napraw minimalizuje koszty i ogranicza czas potrzebny na zorganizowanie profesjonalnego serwisu.

 

 


Weryfikacja najemców

W procesie najmu jedną z najważniejszych kwestii jest rzetelna weryfikacja najemcy. Home Management wykonuje ją na kilku płaszczyznach (dochody, oszczędności, historia poprzednich najmów). Dodatkowo w ramach wynajmu posługujemy się sprawdzoną na rynku umową najmu okazjonalnego. To dodatkowe zabezpieczenie dla właściciela nieruchomości w przypadku szybszego rozwiązania umowy najmu. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że mieszkanie zastępcze oferowane jest w ramach usługi Home Management – gwarancja pewności wskazanego adresu alternatywnego.

Jedną z największych wartości dla nas jest zadowolenie najemców. Dlatego oferujemy im wszystkie usługi w ramach wynajmu. Zajmujemy się bezpośrednio problemami jakie pojawiają się podczas najmu mieszkania. Cechą szczególną jest dbałość o wszystkie formalności – od prawidłowych dokumentów umowy najmu, poprzez odpowiednie zgłoszenie do Urzędu Skarbowego do prawidłowego rozliczenia mediów zużywanych w mieszkaniu. Zależy nam na niezakłóconym najmie, dlatego najemcy wszystkie sprawy mogą zgłaszać do nas – od zatrzaśniętych kluczy, poprzez usterki do ulepszeń mieszkań. Pomogliśmy już setkom osób spełnić marzenie mieszkania w Warszawie.

A dodatkowo:

Zarządzanie i marketing nieruchomości

Regularne przeglądy techniczne

Prace konserwacyjne

Ubezpieczenie nieruchomości

Inspekcje stanu nieruchomości

Budowanie i utrzymywanie pozytywnych relacji z najemcami

Współpraca z administracją/wspólnotą mieszkaniową

Cykliczne raporty dla właścicieli nieruchomości

Zarządzanie pustymi nieruchomościami